środa, 11 lutego 2015
Urodzinowo

Niektórzy wiedzą , niektórzy pewnie nawet się nie domyślają, 8 lutego skończyłam ...dzieści lat :-) Wcale się na tyle nie czuję. Szczególnie , że ostatnio podbudowały mnie obce osoby, twierdząc , że wyglądam młodo.

Urodzinowy tort. Monika dzielnie pomagała mi dmuchać świeczki:-)

tort

tort

A to mój prezent od mężusia.

Moja pierwsza bransoletka Pandora z zawieszką Wieża Eiffla.

pandora

pandora

Czy kurki mogą grać w piłkę nożną?

Czy kurki mogą grać w piłkę nożną?

Otóż mogą!

Przekonaliśmy się o tym będąc na Wystawie Kur Ozdobnych na SGGW.

Cała sala wypełniona kolorowymi, i małymi i dużymi (nawet wielkimi ) kurami. Niektóre miały długie nogi, niektóre pióropusze, inne przypominały wyglądem kota Garfilda (grube i rude) , kurki w spodniach , kurki pstrokate - jakby ktoś je farbą upaćkał...

Były też kaczki, króliki, gołębie , paw (nawet ogon rozłożył).

Całą wystawę broniło dwóch wartowników na wieży strażniczej.

Kury

Dwa koguty

Kury

Kurki puchate

Kury

Kury

Kury

Kury

Kury

Kury na boisku

Kury

Kury

 

Dla chętnych dzieci , czyli moich były również do obejrzenia węże i pająki.


"Mniej" Marta Sapała

Taką sobie ostatnią zakupiłam książeczkę  Mniej M. Sapały. Autorka to forumowa koleżanka. Kiedyś nawet miałam przyjemność wymieniać się z nią na różne dobrodziejstwa:-) Skusiły mnie dobre opinie tej książki, a że ciągle walczę i próbuję żyć minimalistycznie to pomyślałam, że to pozycja dla mnie.

 

Cytat z książki:

Nie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Być może to wynik mojej nowej życiowej sytuacji, a może – echo ekonomicznego tąpnięcia, które dotarło przecież i do Polski, zmuszając wielu z nas do szukania nowej konsumpcyjnej strategii, nie mam pewności. Chcę jednak to sprawdzić. I napisać o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl.
- See more at: http://wystarczy-mniej.blogspot.com/2014/11/mniej-ksiazka-marty-sapay.html#sthash.NT76lx1L.dpuf

"Nie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Piszę o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl.

...

 

Czy „mniej” w jednej dziedzinie oznacza „więcej” w innej? I dlaczego bilans między nimi nie chce się zgodzić?"

książka

Nie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Być może to wynik mojej nowej życiowej sytuacji, a może – echo ekonomicznego tąpnięcia, które dotarło przecież i do Polski, zmuszając wielu z nas do szukania nowej konsumpcyjnej strategii, nie mam pewności. Chcę jednak to sprawdzić. I napisać o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl. - See more at: http://wystarczy-mniej.blogspot.com/2014/11/mniej-ksiazka-marty-sapay.html#sthash.NT76lx1L.dpufNie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Być może to wynik mojej nowej życiowej sytuacji, a może – echo ekonomicznego tąpnięcia, które dotarło przecież i do Polski, zmuszając wielu z nas do szukania nowej konsumpcyjnej strategii, nie mam pewności. Chcę jednak to sprawdzić. I napisać o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl.
- See more at: http://wystarczy-mniej.blogspot.com/2014/11/mniej-ksiazka-marty-sapay.html#sthash.NT76lx1L.dpufZima

W tym roku mało zimy. Te kilka dni co były mroźne i można było porzucać się kulkami albo ulepić bałwana uwidoczniłam na zdjęciu. Niedługo dojdzie do tego , że po śnieg trzeba będzie jechać na Alaskę ...

zima

zima

zima

zima

zima

 Tagi
Darmowy licznik odwiedzin