sobota, 30 marca 2013
Wielkanoc 2013

Rozpoczynamy świętowanie. W tym roku jak nigdy- święta Wielkanocne uroczo w śniegu. A żeby było śmieszniej to właśnie wczoraj dzwoniła moja przyjaciółka zza oceanu i oznajmiła mi że dotarła do niej kartka świąteczna ode mnie- z choinkami:-) na święta Bożego Narodzenia:-) Kartkę wysłałam w grudniu- była musiała płynąć statkiem;-)

 

Życzę wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i pogody ducha

Nasz koszyczek świąteczny

koszyczek świąteczny

koszyczek świąteczny

I Kajka wspinająca się po drzewie

Śnieżne święta

poniedziałek, 25 marca 2013
Świąteczne ozdoby

Powoli szykujemy sie do świąt. Ja jestem chora od tygodnia, więc nie robię  totalnie nic. Szczególnie, że Pan M ma urlop, więc ma mi pomagać. W domu totalny syf, ile bym nie posprzątała, to i tak zaraz powraca. Jakoś polubił nas ten brud i nieporządek, dobrze sie u nas czuje.

Ale wracając do świąt i świątecznych ozdób udało mi się zdziałać takiego kurczaka.

kurczak karczoch

Natomiast mój młodszy syn na zajęciach w klubiku też zrobił kurczaczka i jeszcze palemkę.

kurczaczek

palemka

z kartek świątecznych , zrobiłam tylko dwie ( w sumie i tak nie wysyłam kartek - właśnie tylko dwie osoby dostają ode mnie kartki co roku)- ale jeśli jeszcze tochę bęę zwlekać  z wysłaniem to te kartki dojdą długo po świętach:-(

kartka wielkanocna

kartka wielkanocna

kartka wielkanocna

Placki ziemniaczano-szpinakowe

Placki wyszły przepyszne. Zrobiłam  z tego co miałam w domu, czyli ziemniaki, szpinak, cebulka , czosnek i oczywiśćie jajko i mąka. Do tego jeszcze sosik jogurtowo- czosnkowy. Pychaaaaaaaaaaaa

placki szpinakowo-ziemniaczane

Nowa przyjaciółka Moni

Będąc na zakupach rzuciła nam sie w oczy kultowa zabawka- przebój moich lat dziecięcych. Pszczółka Maja. Monia pokochała ją od razu- musiliśmy ją kupić . Kochała ją tak miłością wszechmocną z pół godziny, szarpała, tarmosiła, grryzła. Po pół godzinie sie skończyła miłość, i ja k do tej pory Maja leży odłogiem. A było tak pięknie. Myślałam że to będzie przyjaźń na całe życie. Myliłam się...

pszczółka Maja

pszczółka Maja

19:42, aniaszew , Dzieci
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 marca 2013
Nowe dziecko

Czas to napisać.

Po 7 miesiącach noszenia tego brzemienia  w końcu jest. JEST! JEST! JEST! Nasze nowe dziecko.   Ma na imię Lew i jest błękitnej krwi. Dość duży. Pokochaliśmy go i mam nadzieję,że on też odwzajemni tą miłość:-)

20:13, aniaszew , Rodzina
Link Komentarze (2) »
sobota, 16 marca 2013
Wieszaki

Czy ubrankom nie będzie miło , jak zawisną na takich wieszakach:-)

Myślę , że na pewno.

wieszak decoupage

wieszak decoupage

wieszak decoupage

wieszak decoupage

wieszak decoupage

wieszak decoupage

środa, 13 marca 2013
Biały dym

Po dwóch dniach konklawe mamy nowego papieża:-)

 

Papieżem został kard. Jorge Bergogio z Argentyny- dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires i Prymas Argentyny. Przybrał imię Franciszek.

 

"Zostawiam Was teraz i bardzo dziękuję za takie przyjęcie. Módlcie się za mnie. Niedługo się zobaczymy. Módlcie się do Matki Boskiej, by zachowała Rzym. Dobranoc. Wszystkiego dobrego! - nowy papież pożegnał się z wiernymi i w akompaniamencie bicia dzwonów opuścił balkon Bazyliki Św. Piotra."

20:43, aniaszew
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 marca 2013
Rzesz czy żesz?

Notując wcześniejszy wpis miałam dylemat, jak napisać jeden wyraz ( z tematu). Myślałam ,że się pisze rzesz, po czym znalazłam gdzieś wpis "żesz", ale poszukałam jeszcze w google'ach i wyskoczyło jednak " żeż" . Ożeż ty! Może jakiś mądry polonista się wypowie?

12:57, aniaszew
Link Dodaj komentarz »
No żeszzzzzzzzz.......

Ja tu o wiośnie, że ciepło, że trzeba lżejsze kurtki powyciągać z szafy, a za oknem śnieg! Zimno się zrobiło, zmarzły mi uszy i ręce. Do kitu z taką pogodą:-(

12:47, aniaszew
Link Dodaj komentarz »
Muffinki

Pyszna kolacja- muffinki kakaowe z nutą nutelli. Lubię takie- cudownie popękane i nie -asymetryczne. Pyszne:-)

muffinki

 
1 , 2
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin